Badge Logo
Başkan Kılıç: "Can Dostlarımızı Unutmadık" Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç,

Başkan Kılıç: "Can Dostlarımızı Unutmadık" Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, 

 

"Terme Belediyesi olarak hayvan dostlarımızı da asla unutmuyor ve ihmal etmiyoruz" dedi. Başkan Kılıç, insana dokunurken dünyayı birlikte paylaştığımız sokak hayvanlarını da asla unutmadıklarını söyledi.

 

 Başkan Kılıç, "Terme Belediyesi olarak hayvan dostlarımızı da asla unutmuyor ve ihmal etmiyoruz. 'Sevimli Patiler' projemiz kapsamında, sokak hayvanlarını koruma, besleme ve tedavi etme konusunda büyük bir çaba gösteriyoruz" dedi. 

 

"Veterinerlerimiz ve yetkili ekiplerimiz sahada aktif olarak çalışmakta ve bu can dostlarımıza yönelik sürekli destek sağlamaktadır. Bu çalışmalarda bizlere gece gündüz destek olan tüm hayvan severlere minnettarız." diyen Başkan Kılıç, "Termemizde, sokak hayvanları için belirli noktalara her gün düzenli olarak mama, yem ve su takviyesi yapıyoruz. Can dostlarımızı kaderine terk etmeyerek, onların ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyoruz. 'Her Canlı Bizim İçin Değerli' düşüncesiyle hareket ediyor ve sokak hayvanlarının temel ihtiyaçlarını karşılamak, onların yaşam haklarını korumak için çalışıyoruz." diye konuştu. 

 

SADECE İNSANIN DEĞİL TÜM CANLILARIN HİZMETİNDEYİZ 

Başkan Kılıç, konuşmasının devamında şu bilgileri de verdi: 

 

"Terme Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü'müzün ahşap işleme atölyelerinde yapılan kedi evleri sokakta yaşayan can dostlarımız için bu soğuk kış günlerinde sıcak bir yuva oluyor. 

 Yine ilçemizin çeşitli noktalarına yerleştirilen kedi evlerimiz ve temizliği de belediyemiz tarafından yapılıyor. Bu evlerin günlük temizliğinden bakımına, yemlerinin ve sularının takibine kadar düzenli olarak yapıyoruz. Belediye olarak insanlarımızın huzuru ve refahı için gayret gösterirken çevremize, doğaya ve sokak hayvanlarımıza da önem veriyor, sahip çıkıyoruz. Her geçen gün bu evlerimizin sayısını artırıyoruz. Duyarlı vatandaşlarımızın da desteğiyle yem kablarımız, su kablarımız hiç boş kalmıyor. Allah onlardan da razı olsun."

 Ayrıca Park ve Bahçeler Müdürlüğümüzün sorumluluk alanında olan sokak hayvanları ile ilgili hizmetlerimiz, 1 Ocak 2024 tarihi itibari ile kurulan Veteriner İşleri Müdürlüğümüz tarafından sürdürülmektedir.