Badge Logo
Hamsi bahane festival şahane

Hamsi bahane

festival şahane

Terme Belediyesi tarafından düzenlenen ilçenin ilk Hamsi Festivali renkli görüntülere sahne oldu. Vatandaşlara 1,5 ton hamsinin dağıtıldığı festival Karadeniz ezgilerinin Usta ismi Onay Şahin konseri ile taçlandı.


Terme Yalı Mahallesi’nde Terme Belediyesi öncülüğünde ilk kez düzenlenen Terme Hamsi Festivali'nde Termeliler coşku dolu anlar yaşadı.

ÖDÜLLÜ YARIŞMALAR

Yaklaşık 5 bin vatandaşın katılım sağladığı festivalde, ödüllü hamsili pilav ve kabak tatlısı yarışması da düzenlendi. Yemek ve tatlılar jüri üyeleri tarafından değerlendirildikten sonra yarışmada dereceye giren ve yarışmaya katılım sağlayan kişilere protokol üyeleri tarafından hediyeler verildi.

RENKLİ GÖRÜNTÜLER

Mahalli sanatçılar ve halk oyunları gösterilerinin ardından, Karadenizli ses sanatçısı Onay Şahin’in sahneye çıkmasıyla birlikte festivalde renkli görüntülere sahne oldu. Yöresel müziklerle coşkulu anlar yaşayan vatandaşlar festivalin tadını çıkarırken, Terme limanından açılan balıkçılar halkı selamladı.

BAŞKAN KILIÇ'TAN SÖZ

Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Geleneksel hale getirmeyi planladığımız ‘Terme Hamsi Festivali’nin ilkini gerçekleştirmenin onurunu ve gururunu yaşıyoruz. Bugün burada yoğun bir katılımla karşılaşmanın mutluluğu içerisindeyiz. Hemşehrilerimize, uzaktan ve yakından gelen tüm katılımcılarımıza teşekkür ediyoruz. ‘Hamsi bahane, festival şahane’ diyerek gerçekleştirdiğimiz etkinliğin sürekliliği olacağına inanıyoruz. Terme’de bu tür organizasyonların tekrarlanması için üzerinde detaylıca çalışacağız” diye konuştu.

Programa, Terme Kaymakamı Metin Maytalman, Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, Cumhuriyet Başsavcısı Seçkin Şahan, protokol üyeleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle birlikte çok sayıda vatandaş katıldı.